Hiina meditsiin on aastatuhandeid vana tarkus sellest, mis on tervis ning kuidas seda luua ja hoida. See on loodusteraapia, mille eesmärgiks on taastada harmoonia ja tasakaal inimese sees ning inimese ja looduse vahel. See on terviklik lähenemine, kus inimese tervise hoidmiseks ja ennistamiseks kasutatakse erinevaid meetodeid. Tähtsal kohal on sobiv toitumine ja taimravi ning ka tasakaalustav tuina massaaž, gua sha ja kuputeraapia.

Gua sha

Gua tähendab “kraapima” ja sha “akuutne haigus”. Niisiis “haiguse ära kraapimine, mille käigus võivad tekkida väikesed verevalumid”.

Hiina meditsiini järgi on sagedaseks valude põhjuseks qi või vere seiskumine ehk staas. Gua sha on üks efektiivsetest tehnikatest, mida kasutatakse qi ja vere uuesti liikuma panemiseks. Kui probleem on väga tugev, siis võivad tekkivad verevalumid olla üsna tumedad. Verevalumid kaovad 2-4 päeva jooksul.

Kuputeraapia on efektiivne ravimeetod, mida on varasematel aegadel ka Eestis palju kasutatud. Hiina meditsiinis on kuppude kasutamine haiguste ravis väga tähtsal kohal.

Kuppude panemise eesmärgiks on energia ja vere liikumise soodustamine kanalites ning väliste patogeenide ehk haigustekitajate eemaldamine. Eriti efektiivsed on kupud vere või qi seiskumisest tingitud valude raviks.

Tuina

Tuina on ravimassaaž, mida on Hiinas praktiseeritud juba üle 2000 aasta. Hiina traditsioonilise meditsiini (HTM) teooriad – yin ja yang, 5 elementi, zang-fu organid, meridiaanid ja punktid, qi jne. on tuina massaaži teoreetiliseks aluseks. Lisaks HTM teooriatele kasutatakse tuina tegemisel kaasaegse meditsiini teadmisi inimkeha anatoomiast, füsioloogiast, patoloogiast jne.

 Lääne ühiskonnas peetakse tuinad sobivamaks muskuloskeletaalsete probleemide, kroonilisest stressist tingitud seede-, hingamisteede- ja reproduktiivorganite häirete korral.

40€ – 1 tund / 25€ 30 min